Лікування дистрофії нігтя
Красиві доглянуті нігті - важлива частина жіночого образу. За допомогою сучасних технік та декоративних покриттів можна скоригувати будь-які недосконалості. Однак якщо у вас є ознаки дистрофії нігтів, насамперед варто зайнятися здоров'ям.
Ломкі нігті та неправильна форма пластини можуть говорити про наявність серйозних захворювань. Якщо нехтувати лікуванням дистрофії нігтя тривалий час, то позбавитися проблеми буде складніше.
А використання агресивних засобів для нейл-дизайну може погіршити стан пошкоджених нігтів.
Симптоми
Дистрофія нігтя пов'язана з порушенням кровообігу, нестачею поживних речовин та пошкодженнями нігтьової пластини. Найчастіше симптоми в початковій стадії захворювання непомітні. Ознаки дистрофії стають видимими лише на етапі серйозної поразки нігтя.
Як виглядають дистрофічні зміни:
- зміна товщини пластини. Ніготь може стати занадто тонким або, навпаки, занадто товстим;
- зміна кольору. Нігті можуть набути бляклого відтінку, іноді з'являються сірі, жовті або коричневі плями;
- на поверхні пластини можуть з'явитися поперечні або поздовжні доріжки;
- зміна форми. Можуть з'являтися вм'ятини, пластина може стати опуклою на кшталт вартового скла;
- відшарування нігтьової пластини. Шари можуть відходити перпендикулярно або паралельно до вільного краю. Іноді пластина повністю відходить від пальця;
- надмірна ламкість.
Як тільки ви помітили одну або кілька ознак з цього списку, зверніться за допомогою до фахівця. Важливо розпочати лікування дистрофії нігтя якомога раніше.
Причини
Дистрофія нігтя рідко виникає сама собою. Як правило, патологія нігтьової пластини – це наслідок серйозніших проблем зі здоров'ям. До таких належать захворювання органів травлення, дихальної та серцево-судинної систем. На стані нігтів позначається нестача вітамінів та мікроелементів, ослаблений імунітет та гормональний дисбаланс. Прийом деяких лікарських препаратів, надмірне вживання продуктів із барвниками (наприклад, з каротином) плюс впливають на зміну кольору та форми нігтів.
Зовнішній вигляд пластини змінюється через грибкові захворювання та хронічні патології шкіри ― псоріаз, екзему, піднігтьові бородавки, атопічний дерматит.
Точний діагноз може поставити лише фахівець. Не варто робити самостійних висновків та вибирати препарати для лікування дистрофії нігтя без консультації. Дерматолог на прийомі диференціює грибкові захворювання від негрибкових та при необхідності призначає лікування грибка нігтів лазером. Дізнатися точну причину дистрофії можна після детального дослідження зіскрібків у лабораторії.
Щоб позбутися нігтьової дистрофії, зверніться до клініки з гарною репутацією у Києві. Досвідчені фахівці зможуть розпочати лікування вже після першого огляду. Додаткові лабораторні дослідження допоможуть змінити план лікування. Якщо під час обстеження з'ясується, що дистрофія нігтя є симптомом іншого захворювання, лікар-дерматолог направить пацієнта на консультацію до потрібного фахівця.
Зовнішні фактори, що впливають на зміни нігтьової пластини:
- неправильний догляд за нігтями - надмірне натискання інструментами, часте полірування, занадто гострі металеві палички та «вилки» для видалення кутикули;
- занадто тісне взуття;
- часта дія побутової хімії, розчинів для зняття лаку;
- безперервне носіння важкого гель-лаку, акрилу для нарощування та іншого декоративного покриття.
Спосіб лікування
Щоб призначити адекватне лікування дистрофії нігтя, лікар-дерматолог визначає причини патології. Головне завдання лікувальних заходів – відновити хімічний склад та структуру нігтя. Для цього до основного лікування додають комплекс вітамінів та мінералів плюс сильні імуномодулюючі препарати. Для відновлення мікроциркуляції крові в ділянці нігтьової пластини рекомендують масаж рук.
Профілактика
Щоб захистити руки від активних миючих засобів, одягайте рукавички під час збирання. Регулярно користуйтеся поживними та захисними кремами для рук та нігтів, особливо в холодну пору року. Якщо ви носите гель-лак або регулярно нарощує нігті, робіть перерви між зняттям й наступним покриттям. Дайте їм час для відновлення.
Обирайте тільки перевірені салони краси у Києві. Майстер манікюру повинен стежити за стерильністю інструментів, використовувати одноразові палички для кутикули. Обробка рук та робочого місця антисептиками є обов'язковою. Якщо є можливість, використовуйте засоби для дизайну. Слідкуйте за своїм раціоном, приймайте вітаміни. Підтримуйте імунітет. Не пропускайте профілактичних прийомів у дерматолога. Так ви не пропустите перші ознаки захворювань і розпочнете лікування дистрофії нігтя своєчасно.
Якщо вам потрібна консультація щодо стану нігтів, запишіться на прийом до дерматолога нашого центру «Слім». Фахівець дасть рекомендації щодо профілактики нігтьових патологій, при необхідності призначить лікування та порадить найбільш підходящий метод манікюру. Усі співробітники мають профільну освіту та багаторічний досвід роботи.