Лікування грибка на нігтях

лікування грибка нігтів

Грибок нігтів – це досить поширене захворювання нігтьової пластини, яке в медицині називають оніхомікоз. Він викликаний впливом патогенних мікроорганізмів та приносить власнику досить багато неприємних відчуттів. Захворювання частіше діагностується на пальцях ніг, а не рук, так як грибок любить темне вологе місце, де він може легко розмножуватися.

Підчепити грибок можна практично де завгодно – в лазні, сауні, спортивному залі, в гостях у знайомих. Його діагностують у чоловіків у віці.

Як класифікується?

Лікування грибка нігтів безпосередньо залежить від тяжкості й локації поразки, виділяються такі 4 різновиди мікозу:

 1. дистальний й латеральний – початкова стадія, що вражає тільки краї нігтя;
 2. проксимальний – в нігтьовій ложі утворюється невеликий білий валик;
 3. поверхневий – з'являється невелика біла пляма, яке поступово заполоняє всю нігтьову пластину;
 4. тотальний – вражена вся нігтьова пластина, остання стадія.

Характер зараження багато в чому залежить від типу грибка що вразив ніготь. Найбільш поширені:

 • роду Candida – кандидоз;
 • грибок-дерматофіт – Дерматофітний варіант;
 • пліснява оніхомікоз.

Для виявлення подразника проводяться дерматологічні дослідження, та на їх основі призначається лікування.

Етіологія

Навіть якщо людина не дотримується правил особистої гігієни, ходить всюди босоніж, носить чуже взуття, ймовірність захворювання досить маленька коли у нього добре працює імунна система. Найбільш сприйнятливі до оніхомікозу люди, у яких є супутні захворювання:

 1. зайва вага;
 2. цукровий діабет;
 3. ШК захворювання;
 4. анемія;
 5. проблеми з гормонами.

Також поява грибка може бути пов'язана з тривалим лікуванням антибіотиками або хіміотерапією, вживанням стероїдів. Мікроорганізми добре розвиваються в теплі, тому не рекомендується носити закрите взуття влітку, надягати синтетичні шкарпетки. Грибок часто з'являється на пошкодженій пластині, де раніше був поріз.

Причини зараження грибком

Київ великий мегаполіс, де майже 21% населення має грибкове захворювання. Виділяють основні причини зараження:

 • ходьба без взуття в басейнах, саунах, лазнях;
 • використання чужого взуття або шкарпеток;
 • недотримання правил особистої гігієни.

Основна проблема полягає в тому, що захворювання дуже часто повертається, навіть коли пацієнт пройшов комплексне успішне лікування.

Розвиток захворювання

З моменту, коли людина заразилася грибком й до того, як вона помітить перші прояви захворювання, проходить досить великий проміжок часу. Часто хворий не помічає будь-яких змін до тих пір, поки не з'являється ураження шкіри, свербіж або печіння. Як правило, ознаки грибка з'являються не на всіх нігтях одночасно, а на 1-2. Найчастіше уражається великий ніготь й мізинець. Якщо патогенні зміни з'явилися відразу не на всіх пальцях, звичайно це пов'язано з іншими захворюваннями, такими як псоріаз.

Захворювання має дуже тривалий термін лікування – займає кілька місяців, а іноді й рік. Вартість в Києві на лікування досить висока через використання різних препаратів. Ці 2 чинники призводять до того, що пацієнт на півдорозі кидає лікування, як тільки йдуть неприємні відчуття. Це призводить до того, що грибок отримує стійкість до багатьох препаратів, подальше лікування стає набагато складніше, довше, тому необхідно точно виконувати всі рекомендації лікаря подолога.

Симптоматика

Симптоми хвороби можуть бути різноманітними, найчастіше зустрічаються такі зміни нігтьової пластини:

  1. змінюється її колір;
  2. розшаровується;
  3. потовщується;
  4. відколюється.

Ознаки грибка включають неприємний запах, печіння, свербіж, а іноді болючість шкіри навколо нігтя. При появі перших симптомів необхідно обов'язково звертатися до лікаря, а не займатися самолікуванням. Воно нерідко призводить до погіршення загального стану нігтя.

Як лікувати грибок у вагітних?

Під час вагітності спостерігається різке зниження імунітету, що нерідко призводить до різних захворювань, в тому числі до грибка на ногах. Зараження могло статися задовго до початку вагітності, але через певні зміни в організмі, в тому числі й з урахуванням гормонального фону, патогенні мікроорганізми отримують можливість активно розмножуватися.

Існують різні методи лікування грибка нігтів у вагітних. Як правило, вони припускають використання препаратів зовнішнього застосування що не всмоктуються в кров. Використання терапії у вигляді таблеток може негативно позначитись на здоров'ї дитини. Як помічаєте перші ознаки хвороби, не варто займатися самолікуванням та вдаватися до народної медицини, краще звернутися за допомогою до лікаря-дерматолога, який призначить ефективне лікування, що не завдає шкоди малюку.

Як відбувається лікування у дітей?

Грибкове захворювання у дітей зустрічається дуже рідко. Як правило, його плутають з іншими захворюваннями, тому перед початком лікування необхідно порадитися з педіатром або дерматологом. Потрібно обов'язково перевірити чи не викликані зміни нігтьової пластини іншими захворюваннями, такими як авітаміноз, лишай, інфекція бактеріальна або псоріаз.

Крім того необхідно дбайливо ставитися до нігтьової пластини під час манікюру або педикюру (особливо у підлітків).

До яких ускладнень може привести грибок?

Сама нігтьова пластина схильна до розшарування, тому найбільш поширене ускладнення при такому захворюванні – руйнування нігтя. Також сюди можна віднести зараження інших пальців. Зміни стосуються естетичної складової, серйозних ускладнень вони не несуть. Зовсім інша ситуація складається у літніх людей та у діабетиків. У них грибок частіше переноситься на шкіру, що призводить до різних дерматомікозів – шкірний покрив стає огрубілим, з'являються неприємні відчуття, свербіж і печіння.

Надалі можливий розвиток виразкової хвороби стопи, хронічної бешихи кінцівок, лімфостазу. Для того, щоб запобігти появі таких ускладнень, потрібно заздалегідь записатися до лікаря - почати лікування.

Діагностичні заходи

Діагностувати грибкове захворювання досить просто. Лікуючий лікар оглядає пацієнта, опитує на наявність скарг, неприємних відчуттів. Призначається клінічне дослідження, яке має виявити яким грибком викликана деформація нігтя, а також визначається наявність алергічних реакцій на різні препарати. Зразки нігтя розглядаються під мікроскопом, що не займає багато часу. Перед походом до дерматолога необхідно зняти лак, а також не користуватися різними кремами. Це може ускладнити діагностику.

Як відбувається лікування?

Терапія може залежати від багатьох факторів, найбільш поширені з них:

 1. різновид грибкової інфекції;
 2. ступінь ураження;
 3. наявність супутніх захворювань;
 4. вік пацієнта й багато інших.

На першому етапі досить місцевого лікування – застосування мазей. Головне, щоб нанесення було систематичним й дотримувалися всі гігієнічні норми. Коли ураження вже встигло поширитися по нігтьовій пластині, використовуються спеціальні розчини. Вони наносяться не тільки на ніготь, а й під нього. Такі засоби досить агресивні, тому використовуються під наглядом лікаря.

Якщо ступінь ураження понад 60%, тоді застосовуються спеціальні лаки, а також призначають лікування препаратами внутрішнього застосування для поліпшення імунітету. Така методика призначається людям старше 50 років. У важких випадках застосовується лазерне лікування. Якщо жоден з перерахованих вище способів не дає результату, лікарі рекомендують видалити уражений ніготь.

Переваги лазерного лікування

Чим більше занедбана форма, тим складніше лікування захворювання. Воно передбачає тривалий прийом препаратів, які негативно впливають на печінку та нирки, призводять до розладів імунної системи. Пацієнти нерідко кидають лікування, не знищивши повністю грибок, що також призводить до значних проблем в майбутньому. Багато лаків, мазей та розчинів впливають тільки на верхні шари ураженого нігтя, не проникають всередину ураженої ділянки. Це не тільки затягує терапію, але й робить її зовсім неефективною.

У таких випадках на допомогу приходить лазерне лікування. Воно має такі переваги:

 • безпеку – не пошкоджується нігтьова пластина й шкіра, вплив ведеться на міцелій грибка;
 • ефективність – позитивна тенденція стає помітна вже після першого сеансу, але оцінити результат можна коли повністю відросте ніготь, що займає в середньому півроку;
 • велика швидкість – в той час як звичайна терапія може тривати протягом року, лазер знищує за місяць (4 сеанси).

Процедура займає 10-30 хвилин, не вимагає додаткової реабілітації, можна відразу повертатися до звичних справ. Якщо вдатися до лазеру на першому етапі, вдасться зовсім уникнути використання мазей, лаків та інших препаратів, що значно спростить для пацієнта терапію. Ціна на послуги порівняно невелика, зате з'являється можливість максимально швидко позбутися від захворювання.

Фахівці нашої клініки мають великий досвід роботи в цьому напрямку, зможуть вилікувати захворювання на будь-якій стадії. У клініці є спеціальне інноваційне обладнання, яке дозволяє максимально прискорити терапію.

Як зрозуміти, що лікування дало результат?

Зрозуміти, що лікування дало позитивний результат, можна лише по стану нігтя. Для повного одужання необхідно зрізати пошкоджені ділянки - простежити, щоб далі ріс здоровий красивий нігтик. Переконатися в ефективності лікування також допоможуть повторні лабораторні дослідження.

Профілактичні заходи

Навіть якщо у пацієнта вистачило терпіння довести справу до кінця, завжди залишається ймовірність, що грибок повернеться знову. Щоб цього не сталося, необхідне проведення профілактичних заходів:

 1. не носити чуже взуття або шкарпетки;
 2. не ходити в басейні, лазні чи сауні босоніж;
 3. відвідувати тільки перевіреного майстра манікюру/педикюру, який працює в рукавичках, обробляє інструменти;
 4. підстригати нігті, але не чіпати кутикулу.

Дуже важливо підбирати правильне взуття, яка не буде призводити до надмірного потіння ніг, потрібно уникати носіння синтетичних шкарпеток. Те взуття й одяг, які носили в період лікування, необхідно викинути, ходити в них більше не можна, там зберігається грибок.

Який лікар лікує?

На перших стадіях захворювання призначає лікування лікуючий терапевт. Якщо воно не дає результат або ступінь ураження нігтя велика, необхідно записатися на прийом до дерматолога. При виборі доктора рекомендується почитати відгуки пацієнтів, прислухатися до рекомендацій, з'ясувати досвід роботи, професіоналізм. У нашому центрі косметології Слім працює велика команда професіоналів, яка вже встигла довести, що призначає тільки ефективне лікування лазером FOTONA. При цьому ціни на їхні послуги залишаються стабільно низькими.

ПроцедураЦіна (грн)-10% при оплаті курсу (4 візиту)
Консультація лікаря + Призначення схеми лікування 500  
Лікування грибка нігтів (1 ніготь) 450 1620
1 нога 750 2700
2 ноги 1300 4680
1 рука 750 2700
2 руки 1300 4680
2 руки + 2 ноги 2000 7200

095-033-54-45 (Оболонь), 063-594-95-95 (Позняки), 073-424-44-22 (Голосієво).

Центр Слім
Героїв Сталінграда проспект будинок 18 а
04210 Київ, Україна
Телефон: +380950335445
Наші координати
50.50986 N 30.50923 E
Центр Слім. Київ

Ліцензія МОЗ України серія АЕ 638152 №638152

Замовлення зворотного дзвінка

Нині наш робочий день закінчено. Залишіть свій телефон й ми передзвонимо у зручний для вас час!

Замовлення зворотного дзвінка

Ваш запит успішно надіслано. Адміністратор передзвонить Вам за кілька хвилин.

лого