Лікування грибка нігтів

лікування грибка нігтів

Грибок нігтів – це досить поширене захворювання нігтьової пластини, яке в медицині називають оніхомікоз. Він викликаний впливом патогенних мікроорганізмів та приносить власнику досить багато неприємних відчуттів. Грибкове захворювання частіше діагностується на пальцях ніг, а не рук, так як оніхомікоз любить темне вологе місце, де він може легко розмножуватися.

Заразитись грибок можна практично де завгодно – в лазні, сауні, спортивному залі, в гостях у знайомих. Оніхомікоз діагностують частіше чоловіків у віці, ніж у жінок.

Які є види грибка нігтів, та сучасні методи його лікування?

Лікування грибка нігтів у Києві в центрі Slim безпосередньо залежить від тяжкості й локації поразки, виділяються такі 4 різновиди мікозу:

 1. дистальний й латеральний – початкова стадія, що вражає тільки краї нігтя;
 2. проксимальний – в нігтьовій ложі утворюється невеликий білий валик;
 3. поверхневий – з'являється невелика біла пляма, яке поступово заполоняє всю нігтьову пластину;
 4. тотальний – вражена вся нігтьова пластина, остання стадія.

Характер зараження та лікування оніхомікоза у Києві, багато в чому залежить від типу грибка що вразив ніготь. Найбільш поширені:

 • роду Candida – кандидоз;
 • грибок-дерматофіт – Дерматофітний варіант;
 • пліснява оніхомікоз.

Для виявлення подразника проводяться дерматологічні дослідження, та на їх основі призначається лікування.

Етіологія грибкового захворювання

Навіть якщо людина не дотримується правил особистої гігієни, ходить всюди босоніж, носить чуже взуття, ймовірність захворювання досить маленька коли у нього добре працює імунна система. Найбільш сприйнятливі до оніхомікозу люди, у яких є супутні захворювання:

 1. зайва вага;
 2. цукровий діабет;
 3. ШК захворювання;
 4. анемія;
 5. проблеми з гормонами.

Також поява грибка на ногах, руках, може бути пов'язана з тривалим лікуванням антибіотиками або хіміотерапією, вживанням стероїдів. Мікроорганізми добре розвиваються в теплі, тому не рекомендується носити закрите взуття влітку, надягати синтетичні шкарпетки. Грибок нігтів часто з'являється на пошкодженій пластині, де раніше був поріз.

Причини зараження грибком ніг, шкіри

Київ великий мегаполіс, де майже 21% населення має грибкове захворювання. Лікарі дерматологи центра Slim у Києв, виділяють основні причини зараження:

 • ходьба без взуття в басейнах, саунах, лазнях;
 • використання чужого взуття або шкарпеток;
 • недотримання правил особистої гігієни.

Основна проблема полягає в тому, що захворювання дуже часто повертається, навіть коли пацієнт пройшов комплексне успішне лікування спеціальними протигрибковими препаратами. Саме тому процедура лазерне лікування грибка нігтів, так популярна у Києві. Швидко, якісно та надійно позбавить вас від оніхомікоза усього за 4-6 процедур.

З моменту, коли людина заразилася грибком й до того, як вона помітить перші прояви захворювання, проходить досить великий проміжок часу. Часто хворий не помічає будь-яких змін до тих пір, поки не з'являється ураження шкіри, свербіж або печіння. Як правило, ознаки оніхомікоза з'являються не на всіх нігтях одночасно, а на 1-2. Найчастіше уражається великий ніготь й мізинець. Якщо патогенні зміни з'явилися відразу не на всіх пальцях, звичайно це пов'язано з іншими захворюваннями, такими як псоріаз.

Захворювання має дуже тривалий термін лікування – займає кілька місяців, а іноді й рік. Вартість лікування грибка нігтів у Києві в центрі Slim одна з самих доступних. Для якісного лікування оніхомікоза ми використовуємо лазер Fotona. Лікар дерматолог за необхідності назначає противогрибкові препарати, якщо стадія грибка дуже запущена. Для більшої ефективності лікування грибка, лікар пропонує здійснити апаратний педикюр, манікюр, щоб зняти гіперкератоз з нігтів, а також знати усі рекомендації подолога за домашнім доглядом, профілактикою .

Симптоми грибка нігтів

Симптоми оніхомікоза можуть бути різноманітними, найчастіше зустрічаються такі зміни нігтьової пластини:

  1. змінюється її колір;
  2. розшаровується;
  3. потовщується;
  4. відколюється.

Ознаки грибка включають неприємний запах, печіння, свербіж, а іноді болючість шкіри навколо нігтя. При появі перших симптомів оніхомікоза на руках, ногах, необхідно обов'язково звертатися до лікаря дерматолога, а не займатися самолікуванням. Воно нерідко призводить до погіршення загального стану нігтя.

Як лікувати грибок у вагітних?

Під час вагітності спостерігається різке зниження імунітету, що нерідко призводить до різних захворювань, в тому числі до грибка на ногах. Зараження могло статися задовго до початку вагітності, але через певні зміни в організмі, в тому числі й з урахуванням гормонального фону, патогенні мікроорганізми отримують можливість активно розмножуватися.

Існують різні методи лікування грибка нігтів у вагітних. Як правило, вони припускають використання препаратів зовнішнього застосування що не всмоктуються в кров. Використання терапії у вигляді таблеток може негативно позначитись на здоров'ї дитини. Як помічаєте перші ознаки хвороби, не варто займатися самолікуванням та вдаватися до народної медицини, краще звернутися за допомогою до лікаря-дерматолога, який призначить ефективне лікування, що не завдає шкоди малюку.

Як відбувається лікування у дітей?

Грибкове захворювання у дітей зустрічається дуже рідко. Як правило, його плутають з іншими захворюваннями, тому перед початком лікування необхідно порадитися з педіатром або дерматологом. Потрібно обов'язково перевірити чи не викликані зміни нігтьової пластини іншими захворюваннями, такими як авітаміноз, лишай, інфекція бактеріальна або псоріаз.

Крім того необхідно дбайливо ставитися до нігтьової пластини під час манікюру або педикюру (особливо у підлітків).

До яких ускладнень може привести грибок?

Сама нігтьова пластина схильна до розшарування, тому найбільш поширене ускладнення при такому захворюванні – руйнування нігтя. Також сюди можна віднести зараження інших пальців. Зміни стосуються естетичної складової, серйозних ускладнень вони не несуть. Зовсім інша ситуація складається у літніх людей та у діабетиків. У них грибок частіше переноситься на шкіру, що призводить до різних дерматомікозів – шкірний покрив стає огрубілим, з'являються неприємні відчуття, свербіж і печіння.

Надалі можливий розвиток виразкової хвороби стопи, хронічної бешихи кінцівок, лімфостазу. Для того, щоб запобігти появі таких ускладнень, потрібно заздалегідь записатися до лікаря - почати лікування.

Діагностика на грибок нігтів

Діагностувати грибкове захворювання досить просто. Дерматолог оглядає пацієнта, опитує на наявність скарг, неприємних відчуттів. За необхідності призначається клінічне дослідження, яке має виявити яким грибком викликана деформація нігтя, а також визначається наявність алергічних реакцій на різні препарати. Зразки нігтя розглядаються під мікроскопом, що не займає багато часу. Перед походом до дерматолога необхідно зняти лак, а також не користуватися різними кремами. Це може ускладнити діагностику.

Як відбувається лікування грибка нігтів у центрі Slim?

Терапія може залежати від багатьох факторів, найбільш поширені з них:

 1. різновид грибкової інфекції;
 2. ступінь ураження;
 3. наявність супутніх захворювань;
 4. вік пацієнта й багато інших.

На першому етапі досить місцевого лікування – застосування лазера. Коли грибкове ураження вже встигло поширитися по нігтьовій пластині більше 2 пальців, використовуються спеціальні розчини.

Якщо ступінь ураження грибком понад 60%, тоді до лазерної терапії застосовуються спеціальні лаки, а також призначають лікування препаратами внутрішнього застосування для поліпшення імунітету. Така методика призначається людям старше 50 років. У не важких випадках застосовується тільки лазерне лікування.

Переваги лазерного лікування грибка нігтів

Чим більше занедбана форма грибка, тим складніше лікування захворювання. Воно передбачає тривалий прийом препаратів, які негативно впливають на печінку та нирки, призводять до розладів імунної системи. Пацієнти нерідко кидають лікування, не знищивши повністю грибок, що також призводить до значних проблем в майбутньому. Багато лаків, мазей та розчинів впливають тільки на верхні шари ураженого нігтя, не проникають всередину ураженої ділянки. Це не тільки затягує терапію, але й робить її зовсім неефективною.

У таких випадках на допомогу приходить лазерне лікування оніхомікоза. Лазерна терапія в центрі Slim має такі переваги:

 • безпеку – не пошкоджується нігтьова пластина й шкіра, вплив ведеться на міцелій грибка;
 • ефективність – позитивна тенденція стає помітна вже після першого сеансу, але оцінити результат можна коли повністю відросте ніготь, що займає в середньому півроку;
 • велика швидкість – в той час як звичайна терапія може тривати протягом року, лазер знищує за місяць (4 сеанси).

Процедура лазерного лікування займає 10-30 хвилин, не вимагає додаткової реабілітації, можна відразу повертатися до звичних справ. Якщо вдатися до лазеру на першому етапі, вдасться зовсім уникнути використання мазей, лаків та інших препаратів, що значно спростить для пацієнта терапію. Ціна на лазерне лікування грибка нігтів, та послуги подолога порівняно невелика, зате з'являється можливість максимально швидко, ефективно позбутися від захворювання.

Дермтаологи нашої клініки у Києві мають великий досвід роботи в цьому напрямку, зможуть вилікувати захворювання на будь-якій стадії. У клініці є спеціальне інноваційне обладнання, яке дозволяє максимально прискорити терапію.

Як зрозуміти, що лікування дало результат?

Зрозуміти, що лікування дало позитивний результат, можна лише по стану нігтя. Для повного одужання необхідно зрізати пошкоджені ділянки - простежити, щоб далі ріс здоровий красивий нігтик. Переконатися в ефективності лікування лазером також допоможуть повторні лабораторні дослідження.

Профілактика від оніхомікоза

Навіть якщо у пацієнта вистачило терпіння довести справу до кінця, завжди залишається ймовірність, що грибок нігтів може повернетися знову. Щоб цього не сталося, необхідне проведення профілактичних заходів:

 1. не носити чуже взуття або шкарпетки;
 2. не ходити в басейні, лазні чи сауні босоніж;
 3. відвідувати тільки перевіреного майстра манікюру/педикюру, який працює в рукавичках, обробляє інструменти;
 4. підстригати нігті, але не чіпати кутикулу.

Дуже важливо підбирати правильне взуття, яка не буде призводити до надмірного потіння ніг, потрібно уникати носіння синтетичних шкарпеток. Те взуття й одяг, які носили в період лікування, необхідно викинути, ходити в них більше не можна, там зберігається грибок.

Який лікар лікує?

Якщо, ви лікуваете грибок народними, аптечними препаратами та воно не дає результат або ступінь ураження нігтя велика, необхідно записатися на прийом до дерматолога. Вже більше 10 рокія, лікарі дерматологи ефективно лікують оніхомікоз у чоловіків, жінок, дітей, завдяки лазеру Fotona. У нашому медичному центрі Слім працює велика команда професіоналів, яка вже встигла довести, що призначає тільки ефективне лікування різних дерматологічних проблем лазером FOTONA. При цьому ціни на лазерне лікування, послуги подолога залишаються стабільно низькими, доступними.

ПроцедураЦіна (грн)-10% на курс (4 проц.)
Консультація лікаря + Призначення схеми лікування 500  
Лікування грибка нігтів (1 ніготь) 500 1800
1 нога/рука 850 3060
2 ноги/руки 1500 5400

Центр Слім
Героїв Сталінграда проспект будинок 18 а
04210 Київ, Україна
Телефон: +380950335445
Наші координати
50.50986 N 30.50923 E
Центр Слім. Київ

Ліцензія МОЗ України серія АЕ 638152 №638152

Замовлення зворотного дзвінка

Залиште свій телефон й ми передзвонимо у зручний для вас час!

Замовлення зворотного дзвінка

Ваш запит успішно надіслано. Адміністратор передзвонить Вам за кілька хвилин.

лого