Грибок на нігтях – причини, профілактика, лікування народними засобами в домашніх умовах
Оніхомікоз або грибок нігтів – ураження структури нігтьової пластини, причиною якої є різні види грибка. Велика ймовірність «підчепити» подібне захворювання існує у літній період у басейнах, туалетах, душових кабінах, на громадських пляжах. Саме у цих місцях спостерігається підвищене скупчення інфекцій. Лікувати захворювання не так легко, як здається на перший погляд, але цілком можливо.
Головне – дотримуватись рекомендацій лікаря. Допустимо навіть лікування грибка нігтів у домашніх умовах. Починати його слід, як тільки з'являться перші ознаки. Помітити його можна з появою на кінчику нігтя невеликої плями. Колір його буває жовтим чи білим. Найчастіше з'являється мікоз на ногах, але руки можуть бути уражені подібним видом інфекції. Якщо вчасно не розпочати лікування, грибок поширюватиметься, відбувається потовщення нігтьової пластини, вона кришиться, знебарвлюється.
Тому хвороба може перекинутися на інші нігті. При легкому стані іноді можна уникнути лікування, але профілактику проводити слід обов'язково. Варто пам'ятати про те, що грибок може повернутися. Ще вражає ділянки шкірного покриву – стопи, ділянки між пальцями. Таке захворювання називають мікозом (стопою атлета).
Ознаки появи оніхомікозу
Грибок – досить поширене захворювання. Але якщо ви не маєте уявлення про те, як він виглядає, зрозуміти, що у вас це захворювання, можна за такими симптомами:
- у зоні ураження з'являється свербіж;
- нігтьова пластина змінила колір;
- нігті ламаються, розшаровуються;
- на стопі спостерігаються болючі відчуття.
При перших проявах подібних ознак слід негайно розпочати лікування. Для цього необхідно придбати спеціальні засоби – мазі та креми, які мають протигрибковий ефект. Важливо, що ці препарати не просто сприяють звільненню від симптомів, вони виявляють й знищують джерело, що спричинило ураження нігтів та шкірного покриву.
Грибкове захворювання може з'явитися у будь-якому віці, але найчастіше спостерігати його можна у людей похилого віку. Тріщини, що утворилися на нігтях, дозволяють грибку проникати глибоко всередину. Імовірність зараження збільшується у людей з ослабленою імунною системою, зниженим кровообігом. Початися зараження може зі стопи, після чого перекинутися на пальці ніг. Зараження від когось іншого малоймовірне, швидше за все, передається захворювання при контакті в громадських місцях.
Фактори, що впливають на ризик зараження грибкової інфекції, ускладнення при захворюванні
Люди, які страждають на діабет першого та другого ступеня, найбільш схильні до утворення грибкової інфекції. Це захворювання призводить до порушення кровообігу ніг, оскільки уражаються нервові закінчення, внаслідок чого знижується чутливість. Діабет сприяє утворенню целюліту, травм, тріщин, сухості шкірного покриву, погіршує стан судин, що може призвести до серйозних ускладнень. До факторів, що збільшують утворення грибкової інфекції, належать:
- потовиділення;
- порушення кровообігу;
- ушкодження нігтьової пластини та шкірного покриву;
- псоріаз та інші захворювання шкіри;
- діабет будь-якого типу;
- наявність стопи атлета (спортсмена);
- слабка імунна система.
За наявності таких ознак слід обов'язково вирушити на консультацію до лікаря. Не варто запускати захворювання, оскільки можуть з'явитися неприємні відчуття, біль, помітно знижується імунітет, внаслідок чого існує ризик незворотного пошкодження нігтів та шкірного покриву. Грибок нігтів може завдати колосальної шкоди здоров'ю та виправити її досить складно. Саме тому потрібно вчасно звернутися за допомогою до фахівця.
Спосіб лікування оніхомікозу та мікозу
Грибкова інфекція – досить серйозне захворювання. Вона вражає нігті та шкіру ніг, рук, інші частини тіла. Часом вона важко піддається лікуванню, тому потрібно одразу використовувати ефективні засоби, попередньо отримавши консультацію у лікаря-дерматолога. Тільки він може призначити ефективне лікування, яке здатне затягтись на місяці. Це залежить від ступеня ураження та виду грибкової інфекції. Але не варто забувати про те, що можливо повторне інфікування.
Важливо знати, що мікоз та оніхомікоз буває не лише у дорослих, а й у дітей. Існують різні способи лікування:
- Оцет. Лікування грибка нігтів народними способами використовували ще наші предки. Склянку 9% оцту розводять у тазику й роблять ванни. Такі процедури здатні знищити грибок та не допустити його поширення. Слід знати, що подібні процедури можуть бути болючими для пошкоджених ділянок, сушити шкіру та викликати роздратування.
- Зовнішні та медикаментозні препарати для внутрішнього застосування, дія яких часто більш ефективна. Вони спрямовані на зміцнення нігтьової пластини, її зростання та відшарування уражених частин. Повністю позбутися грибка можна за 6-12 тижнів. Це буде видно по новому нігтю, що відріс. У людей похилого віку період лікування буде більш тривалим. Іноді доведеться придбати додаткові кошти.
- Незважаючи на ефективність засобів, що приймаються перорально, призначають їх не часто, оскільки вони спричиняють побічні явища. Зазвичай їх приймають за запущеного ступеня хвороби. Інакше можна обійтися зовнішніми препаратами. Спочатку слід здати аналіз крові, який допоможе точно розрахувати необхідну для лікування дозу.
- Лак для нігтів, що має протигрибкові властивості. Його достатньо нанести на уражені ділянки шкіри та нігті один раз на день. Через тиждень протерти спиртом та повторити тижневу процедуру. Таке лікування може тривати 1 рік.
- Крем проти грибка. Спочатку нігті замочують, після чого у них втирають крем. Рекомендується нігті витончити, що сприяє кращому проникненню засобу та знищенню інфекції. Для потоншення рогового шару використовують сечовину та манікюрні предмети, такі як пилка.
Лікарі-дерматологи не призначають прийом лікарських засобів внутрішньо людям, які страждають на серцеву недостатність, захворювання печінки, тим, хто приймає певні медичні препарати.
Чи варто використовувати для лікування грибка нігтів такі народні засоби, про які пишуть в інтернеті на форумах? Ефективність 100% лікування грибка нігтів народними методами не може підтвердити ні один лікар-дерматолог. Варто звернути увагу на ефективне лазерне лікування грибка нігтів в центрі Слім у Києві.
Протигрибкові профілактичні заходи
Якщо ви підозрюєте, що у вас з'явився на ногах грибок, потрібно відразу зайнятися лікуванням та звернутися до лікаря дерматолога. Але не варто нехтувати заходами профілактики.
Насамперед – це чистота ніг та рук, тому мити їх необхідно регулярно. Якщо з'явилися потовщені ділянки нігтьової пластини, їх слід акуратно обрізати й підпиляти.
Манікюрні інструменти потрібно постійно протирати дезінфікуючими засобами. Взуття краще купувати з натуральних матеріалів, здатних "дихати". При носінні їх необхідно кожного дня міняти. У громадських місцях (басейні, лазні) слід ходити у взутті.
На сторінках інтернету завжди є відгуки про лікування грибка нігтів народними засобами. Тому, якщо у вас є сумніви, рекомендується з ними ознайомитися, здати аналізи на грибок та після цього приймати рішення, вибравши, на вашу думку, найефективніший спосіб для боротьби з грибком.
Більше корисної інформації у БЛОЗІ спеціально для Вас.