Алопеція – причини та методи лікування випадання волосся
Алопеція – це проблема, яка виникає при дії андрогенів на волосисту частину голови. Це не та втрата волосся у жінок та чоловіків, де причиною є генетична схильність. Протягом усього життя у чоловіків постійно відбувається рецесія, але до старості вона починає прогресувати. Цьому можуть піддаватися більше половини жіночої та чоловічої статі.
Алопеція за чоловічим типом виходить із причини того, чи була схожа проблема у родичів. Причини, що існують на випадання волосся, залежать від різних факторів. Наприклад, це можуть бути зовнішні умови проживання чи генетика. Під час такого захворювання андрогени призводять до переробки тестостерону. Після цього він зв'язується з дермальними сосочками та сприяє активації генів у фолікулах верхівки та зоні чола.
Все це обумовлює процес випадання волосся та облисіння. Очагова алопеція це не рубцевий вид втрати волосся, що вражає будь-яку зону на голові, це завдає людині емоційних та психологічних травм.
Основні ознаки
Чоловіки помічають випадання волосся в лобовій зоні, потім вже з'являються на скронях явні залисини. Потім стає лисою верхівка. У жінок така проблема починається за видом розміщення залисин утворює ялинку. Чоловіча алопеція може з'являтися у жінок, так само, як й жіночі види алопеції виникає у чоловіків.
Діагностика захворювання
Щоб встановити правильний діагноз, потрібно провести такі обстеження:
- Огляд волосяної частини голови лікарем. Це може бути трихолог або дерматолог.
- Фототрихоскопія. Така методика стала популярним способом діагностики випадання волосся. Під час проведення визначаються дані щодо зростання волосся та симптоми цієї недуги. Велика кількість фото допомагає фахівцю діагностувати прогресування захворювання та контролювати його лікування.
- Лабораторне дослідження має на увазі призначення тестів на ТТГ, феритин, вітамін Д. Плюс визначають рівень тестостерону та дигідротестостерону, щоб призначити правильне лікування. Якщо є явні ознаки хвороби, тоді потрібно пройти тести на ФСГ, ЛГ, кортизол, пролактин, прогестерон. Крім того, пацієнт має відвідати ендокринолога.
- Дерматоскопія проводиться за допомогою сучасного пристрою, який дає змогу отримати багаторазове збільшення об'єкта.
Проводити таке обстеження варто за таких проблем:
- будь-які новоутворення на шкірі;
- різні патології дерми та проблеми з волоссям;
- злоякісні пухлини на шкірі;
- передракові рівні новоутворень на дермі.
Лікування захворювання
Лікування алопеції дуже важлива процедура. Якщо цим не займатися, то недуга почне сильно прогресувати. Професіонали нашої клініки здатні грамотно підібрати вам оптимальний варіант терапії. Лікування випадання волосся передбачає застосування зовнішніх лікарських продуктів, які здатні збільшити період анагену (фазу росту волосся), стимулювати потовщення волосків.
Лікарями використовуються препарати, які блокують різні ферменти. Призначення коштів у індивідуальному порядку. Ефективне лікування алопеції, яке коригує захворювання, – це PRP-терапія. Як хірургічний спосіб використовують пересадку волосся на лисі ділянки та збереження кількості фолікул.
Ефективне лазерне лікування алопеції призначають після ретельного обстеження. Перед початком такої процедури дезінфікується обраний ділянку, потім здійснюють обробку лазером. Триває маніпуляція до 40 хвилин. Її добре проводити разом з плазмоліфтингом або мезотерапією – це дозволить подвоїти результат. Серед переваг лазерного методу виділяють безпеку, відсутність побічних ефектів, доступність та безболісність.
Лікування алопеції у чоловіків відбувається з використанням певних препаратів та за допомогою пересадки волосяного покриву. Така ж методика може застосовуватися й для жінок, якщо алопеція сильно прогресує та неможливо зупинити її зміною шампуню або стрижкою. Одна з таких процедур - це безшовна пересадка, при якій матеріал вставляють в область залисин без проведення операцій.
У жінок – це процес, який потребує індивідуального підходу. Все починається з усунення причин випадання волосся, призначається курс вітамінів, які допоможуть зробити шевелюру густою.
Ще статті у Блозі для Вас.