Що таке атерома?

атерома Атерома, кіста у підшкірній сальній залозі, у народі називають «жировиком». Це шкірне захворювання, яке медиками різниться за видами, можна вилікувати на будь-якій ділянці тіла, в тому числі особі, голові.

Атеромою з невеликою порожниною, легким переміщенням під шкірою, кашкоподібної маси у вигляді еластичної та безболісної кульки, переважно з'являється у жінки, але буває й у чоловіків.

Загалом 10% людей на нашій планеті схильні до цього захворювання. Закупорка сальних залоз-атерома проявляється з поступовим збільшенням розмірів до 10 см та більше за кілька років.

Як розпізнати атерому?

Під шкірою з'являються м'які, округлі утворення, вони злегка виступають, можуть відчуватися коливальні рухи. Неприємного відчуття атероми не дають. Якщо освіта стикається з одягом, тільки тоді ви відчуєте тертя із запаленням.

На голові може випасти волосся на місці атероми, попередньо порідшавши. Виразка може омертвіти та кровоточити за рахунок ураження. Деякі пацієнти, які записуються на лікування або видалення атероми, мають щільну, синюшну, болісну в області голови шкіру.

Чому виникає атерома

Перш ніж почати лікування атероми в Києві, необхідно знати її природу.

Причинами можуть бути:

  1. Генетика з її особливостями сальної залози, відсутністю вивідних проток, тому вже у внутрішньоутробному розвитку у малюка може бути атерома.
  2. Вугри за рахунок ороговілих усть вивідних проток з в'язким секретом залоз.
  3. Утворення шкірного сала на голові у вигляді жирної себореї.
  4. Травми з пошкодженнями, типу фурункул, порізу, садна, частого видалення волосся.
  5. Іонізуюча радіація з УФ-опроміненням.
  6. Наявність опіків та обморожень.
  7. Наявність різних гормональних причин за рахунок стресів.

Одна людина може відчувати одразу кілька патологій. Він може нічого не відчувати, а атерома розвиватиметься, зростатиме, а потім ускладниться нагноєннями.

Діагностика новоутворення

Щоб вилікувати атерому, ви повинні відвідати лікаря-дерматолога та хірурга-онколога. Вони вас оглянуть, при складності захворювання ви пройдете УЗД шкіри. Вас можуть досліджувати щодо гістології, щоб вивчити клітинний склад освіти.

Лікування атероми

Видалення та лікування атероми має на увазі комплексний підхід. Тому що завдання не тільки видалити атерому, а й запобігти створенню нової. При запаленні кісти перед операцією усувається процес антибактеріальними, дезінфікуючими засобами.

Доктор вирішить:

  1. вилущувати капсулу скальпелем та потім накладати косметичний шов;
  2. усунути проблему радіохвильовим видаленням без подальшої кровотечі та рубця, але тут є протипоказання щодо застосування кардіостимулятора;
  3. якщо атерома гноиться, то спочатку очистить місце від гною, після того, як запалення загасне, проведе вилущування.

Профілактичні заходи

Ця дія направлена ​​на візит до лікаря дерматолога, щоб той підібрав медичні препарати для догляду за вашим шкірним покривом та нормалізацією вироблення організмом шкірного сала. Чекаємо на вас у нашій клініці на консультацію та діагностику!

095-033-54-45 (Оболонь), 063-594-95-95 (Позняки),
073-424-44-22 (Голосієво).

Центр Слім
Героїв Сталінграда проспект будинок 18 а
04210 Київ, Україна
Телефон: +380950335445
Наші координати
50.50986 N 30.50923 E
Центр Слім. Київ

Ліцензія МОЗ України серія АЕ 638152 №638152

Замовлення зворотного дзвінка

Залиште свій телефон й ми передзвонимо у зручний для вас час!

Замовлення зворотного дзвінка

Ваш запит успішно надіслано. Адміністратор передзвонить Вам за кілька хвилин.

лого